Šajā rakstā es dalīšos ar idejām, lai, ierodoties lidoostā, nav jāpērk pirmā dārgā maizīte un lidmašīnā nav jāsēž kurkstošu vēderu.

Foodprep.lv Klintas mīļākās uzkodas lidojot:

  • Maizītes, wrapi, pildīti lavaši, galetes, Lāču maize ar augļiem un jo īpaši tostermaizes – jau ir samīcītas un vizuāli piemērotākas.
  • Pilngraudu cepumi, krekeri vai mājās gatavota biezpienmaize, mafini.
  • Rieksti un riekstu-žāvētu augļu maisījumi – tos laikam iedomājas visi.
  • Batoniņi auzu pārslu vai proteīna – sāta sajūtai, ērtumam un ceļojuma uzturā parasti obv nav daudz.
  • Augļi – banāni, āboli, aprikozes, plūmes, nektarīni, vīnogas.
  • Dārzeņi – cherry tomāti, burkāna un gurķa šķēlītes, kolrābija gabailiņi.

Lielākoties ceļoju ar rokas bagāžu, tāpēc izvēlos  kaloriju blīvas uzkodas – lai aizņem maz vietas, bet esmu paēdusi.

*Ar biezenīšiem problēmu nebija, bet negalvoju – teorētiski tas ir šķidrums un tam jābūt maisiņā pie visiem šķidrumiem (izņemot, ja ceļojat ar bērnu). Gurķim labāk atstāt mizu. Āboli apbrūnē, bet parasti līdz tam laikam esmu jau apēdusi. Ātro auzu pārslu putru paņemu uz viesnīcu, kur ir tējkanna – vienas ātras un lētas brokastis garantētas (var paņemt pilngraudu auzu pārlsas un protīna pulveri)!

 

Starpcitu, var paņemt līdzi pat makaronu vai citu pilnvērtīgu maltīti, tikai bagāžas noteikumu dēļ jāievēro, lai ēdiens nav šķidrs! Ceļojot iesaku paņemt vienmēr līdzi dakšiņu vai karotīti! 🙂

Atgādinu, ka no ēdiena drošības viedokļa nav labi uzglabāt ēdienu ārpus ledusskapja (vai speciālām somām ar aukstuma elementiem) ilgāk par 2 h. Esi apdomīgs un lasi citu bloga rakstu par ēdiena drošību te http://foodprep.lv/partikas_nekaitigums_un_ediena-drosiba/

Lai ietaupītu naudu, var paņemt tukšu ūdens pudeli un piepildīt to pēc drošības kontroles! 😉 Labierīcībās to nav vēlams darīt higiēnisku apsvērumu dēļ, bet daudzās lidoostās, tostrp Rīgas, ir uzstādīti speciāla bezmaksas ūdens uzpildes vieta.

Ja runājam vispārīgi par uzkodām on the go

Uzkodu idejas esot ceļā

Kā ietaupīt naudu un ēst veselīgāk ceļojuma laikā?