Bez burvīgām bildēm un slavinošiem aprakstiem instagramā par omega 3 un škiedrvielu saturu, čia sēklas vēl vairāk piesasta pudiņa vienkāršās pagatavošanas dēļ

Nepieciešamas 3 sastāvdaļas (1 porcija) :

  • 20 g čia sēklas
  • 100 ml vaniļas piena spēks vai cits piens*
  • 50 – 100 g  ogas (Ogas pēc izvēles, man – saldētas avenes un zemāk bildē – ICA saldēts aveņu un melleņu mix)

*Iesaku vaniļas Piena spēku vai vegan versijā – vaniļas sojas pienu. Tie gan satur mazliet cukura, taču šīs kombinācijas man patīk vislabāk. Var izvēlēties bezpiedevu Piena spēku un pielikt mazliet medu vai ievārījumu (taču rezultāts tas pats). Vari izmantot govs pienu vai citus alternatīvos pienus – modificē, kā vēlies!

Svarīgi: čia sēklu un piena attiecība vidēji 1:5. Sēklas tiešām uzbriest!

Pagatavošana:

  1. ieber glāzītē čia sēklas;
  2. pielej pienu;
  3. pieliec 1/2 ogu, apmaisi;
  4. atstāj pudiņu istabas temperatūrā ~10 min, kādu reizi vēl apmaisi, jo čia sēklas bez maisīšanas veido kunkuļus;
  5. uzber otru pusi ogu, pagaidi 30 min, lai sēklas uzbriest un ēd vai liec uz nakti ledusskapī un no rīta pudiņš būs gatavs!

Ja ogas iemaisīsi uzreiz, tās būs visā pudiņā vienmērīgi. Ja vēlies skaisti noformēt pudiņa augšu, tad liec ledusskapī un uzber tās pēc pusstundas vai no rīta – kad pudiņš ir mazliet sacietējis.

Tiešām tik vienkārši – skaistas, garšīgas un veselīgas brokastis vai pēcpusdienas našķis ir gatavs! 🙂

Komentāri:

Pudiņa gatavošanas procesā vari iemaisīt kakao, tad tas būs brūns un šokolādīgs. Protams, var izmantot ne tikai ogas, bet papildināt vēl ar auzu pārslām, riekstiem, mandeļu vai kokosriekstu skaidiņām u.t.t.

Čia tiek bērtas klāt brokastu pārslām un putrām, jogurtiem, kokteiļiem, izmantotas batoniņu un citu ēdienu, kā arī kārumu gatavošanā.

Sēklas pieejamas arī Rimi, 100 g, 2 eur. Paciņa sēklu, iepakojums ogas un piena paciņa pietiek 5 porcijām! 😉