Food prep vai  meal prep ir ēdiena sagatavošana nākamajām dienām. Tas ir praktisks veids, kā ietaupīt naudu, laiku, uzlabot ēšanas paradumus, kā arī uzlabot pašsajūtu un ķermeņa formu! Atbilstošs uzturs ir viens no noteicošajiem faktoriem, lai Tu iegūtu tādu augumu, kādu kāro! Sagatavo sev maltītes iepriekš, pielāgo tās savam dzīvesveidam, samazini ikdienas rūpes un sasniedz savus mērķus!

Kā sākt food prepot?

1. Apzinies savu mērķi un motivāciju!

Atrodi motivāciju! Ko un kāpēc Tu vēlies mainīt savā izskatā vai ēšanas paradumos? Apzinies savu mērķi – zaudēt liekos ķermeņa taukus; palielināt muskuļu masu; ēst veselīgāk; samazināt izdevumus pārtikai – izvēlies sev vienu mērķi un sagatavojies pārmaiņām!

2. Plāno!

Aplūko savu nākamo dienu grafiku un reāli novērtē, kad Tev būs brīvāka diena, lai iepirktos un pagatavotu, un kurām dienām iepriekš pagatavotais ēdiens noderēs visvairāk! Dzimšanas dienas ballīte vai ceļojums diez vai būs piemērotākās dienas jaunu paradumu uzsākšanai. Izvēlies ēdienreizes un ēdienu, ko gatavosi!

3. Sagatavojies!

Sastādi iepirkumu sarakstu (pirms tam izpētot, kas Tev jau mājās ir) un vadies pēc tā. Ideāli, ja sarakstu veido tādā secībā, kā ieejot veikalā ir izkārtoti produkti, lai pa veikalu nav jāiet “zig-zagā”. Sagatavo trauciņus, kur liksi pagatavoto ēdienu, vai, ja Tev vēl tādu nav, pieraksti iepirkumu sarakstā!

 

4. Sāc pamazām!

Food prep nedēļai diviem cilvēkiem!? Stop! Sākumā izvēlies kaut vai tikai vienu ēdienreizi, ko sagatavot iepriekš! Izvēlies to, kas ir Tavs klupšanas akmens – nepaēstās brokastis, kad paguli 10 minūtes ilgāk; bagātīgās vakariņas, kad pēc darba to vien gribās, kā pieēsties; vai kalorijām bagātās uzkodas, kas neviļus dienas gaitā tiek apēstas. Izvēlies ēdienreizi un vienkāršu ēdienu, kas Tev garšo un ko jau esi gatavojis/-usi iepriekš! Vari sagatavot tikai zupu nākošo divu dienu vakariņām, vai uzvārīt olas nākošo trīs dienu brokastīm un nomazgāt augļus veselīgām uzkodām!

 

5. Uzglabā ēdienu pareizi!

Noteikti laicīgi pagatavo maltītes, lai iesāktais darbs nes rezultātus! Ievēro pārtikas produktu termiņus, ēdiena drošību un gatavās maltītes uzglabā noslēgtos traukos ledusskapī.

P.S. Iedomājies… brīdi, kad Tev sāk gribēties ēst, vairs nav jādomā, ko gatavot, vai kur un ko nopirkt – atliek tikai baudīt maltīti! 😉

Bonusā:

Food prep piemērs

  • Brokastīs: omlete ar sezonas dārzeņiem un tostētu pilngraudu maizi.
  • Pusdienās: pilngraudu pasta ar lasi.
  • Vakariņās: lēcu zupa.
  • Uzkodās: grieķu jogurts ar augļiem, valrieksti.

Kādi jautājumi!? Raksti man – klinta@foodprep.lv, vai DM instagram – @foodpreplv!

Klinta

Foodprep.lv mērķis ir popularizēt vienkāršu, uzturvielām sabalansētu un cenas ziņā draudzīgu maltīšu gatavošanu mājās.

Raksts tapis sadarbībā ar Myfitness.lv