Prieks redzēt, ka arvien vairāk manu sekotāju praktizē foodprepošanu! Apkopoju info no iepriekšējiem rakstiem, par to, kādas ēdiena uzglabāšanas kastītes iesaku izvēlēties.

Lietošanai mājās ieteiktu izvēlēties keramikas, stikla u.c. traukus. Tomēr, tā kā daļa no food prep idejas ir tieši gatavas maltītes paņemšana līdzi, ērtākas daudziem šķiet plastmasas kastītes.

Turpinājumā uzskatīšu, kas ir galvenie plusi un mīnusi stikla un plastmasas food prep traukiem, lai vari izvēlēties sev piemērotākos.

Stikla

+ ieteicamāki veselībai(relatīvi - svarīgāks ir kastītes saturs :)
+ piemēroti lietošanai cepeškrāsnī
+ piemērotāki ēdiena sildīšanai mikroviļņu krāsnī
+ vieglāk izmazgājami
- smagi, lietojami piesardzīgāk
- dārgāki

Plastmasas

+ viegli un praktiskāki līdzņemšanai 
+ lētāki
- JA lieto neatbilstoši (!) - lielāks risks veselībai
- nav paredzēti lietošanai cepeškrāsnīs
- parasti grūtāk izmazgājami
- iespējama nepatīkama smaka (no nekvalītatīvām?)

Kādas ir foodprep.lv kastītes?

Šobrīd lielākoties izmantoju vācu firmas Emsa plastmasas un stikla kastītes (pirktas Elkor), taču lielu interesi no jūsu puses saņemu par melnajām bentobox kastītēm ar 3 nodalījumiem. Tās ir atkārtoti lietojamas, nesatur BPA, piemērotas mazgāšanai trauku mazgājamās mašīnās, ēdiena uzglabāšanai saldētavā un sildīšanai mikroviļņu krāsnī. Pasūtot no Amazon.co.uk, aptuvenās izmaksas ar piegādi uz Latviju man bija ~25 eur/10gab.

Kur es pērku melnās food prep kastītes?

Jāatzīst, ka esmu vēl īsto kārbiņu meklējumos. Stikla food prep bento box kasītītes ir īpaši dārgas (ar piegādes izmaksām viena kastīte ap 30 eur) kā arī uz darbu 5 stikla kastes nebūtu ērti nest. Pagaidām palieku pie šīm un skatos citas opcijas. Tomēr, ja Tev vajag tikai vienu vai dažas kārbiņas lietošanai mājās un vari iztikt bez nodalījumiem, varu ieteikt stikla, kas nopērkamas Rimi par 3-7 eur/gab un tagad IKEA ir liels kastīšu klāsts par burvīgām cenām!

*Manu rakstu par BPA (kas tas tāds!?) vari lasīt te.

Ja kādi jautājumi, droši raksti man instagram @foodpreplv vai klinta@foodprep.lv

Klinta