Ko garšīgu un skaistu sagatavot Valentīndienai? Lūk, dažas veselīgu uzkodu idejas!

  • Gurķu sirsniņas
  • Pik-Nik siera nūjiņu sirsniņas
  • Auzu pārslu keksiņi
  • Zemenes šokolādē
  • Āboli Valentine’s edition 

Gurķu sirsniņas

Ideja gaužām vienkārša – mazos gurķīšus (nopērkami

paciņā, Rimi; tirgū) pārgriež slīpi uz pusēm, vienu gurķa pusīti pagriežot, izveido sirsniņas formu. Iegūto sirsniņu sastiprina ar bultu – zobu bakstāmo kociņu! 😀

Pik-nik siera nūjiņu sirsniņas

Ideja tieši tāda pati, kā gurķa sirsniņām.

Sirsniņu veidošanai var izmantot arī mazos burkānus, tomātiņus, cīsiņus. Piemēru ar video no Youtube vari apskatīties te (00:10 tomāti; 1:20 cīsiņi).

 

Auzu pārslu keksiņi

Improvizēju dažādus variantus. Receptes pamatā ir samīcīts banāns, pilngraudu auzu pārslas, ola un cepamais pulveris. Var papildināt ar medu, kanēli u.c. Vienam veidam pievienoju mandeļu miltus (iesaku).

Youtube video recepte ar aprakstu (angļu valodā) ir te un te.

Pannu iesmērēju ar kokosriekstu eļļu. Dažus keksiņus cepu jau papīra formiņās, dažus bez papīra formiņām. Abi keksiņu varianti bija ok, pie pannas nepieliepa. Cepu 180 grādos, 25 – 30 minūtes.

Dekorēšanai izmantoju žāvētas dzērvenes un kokosriesktu skaidiņas, mandeļu skaidiņas un cukura dekoru sirsniņas.

Zemenes šokolādē

Kas gan ir Valentīndiena bez zemenēm un šokolādes… Vēl labāk – kopā. Gardo I love eco piena šokolādi ūdens peldē izkausēju stikla glāzē.  Šokolādē iemērcu nomazgātas zemenes un tad liku ledusskapī, lai nožūst.

Līdz baudīšanai uzglabāt vēsumā!

 

Āboli Valentine’s edition 

Diviem dažādas krāsas āboliem ar sirds formiņas palīdzību iespiedu sirsniņu. Ar nazi izgriezu iespiesto sirsniņu un samainīju tās vietām.

Rezultāts ir intreresants. Iznāca veiksmīgi. Otrajā reizē gan sirsniņa mazliet krita ārā. Izmantoju medu un domāju, ka var arī zemesriekstu sviestu, lai to vēl labāk nostiprinātu… 😀 Āboli jaēd diezgan drīz, jo skābekļa ietekmē ābola maliņas apbrūnē.

Vai nopērc gatavus I love you ābolus Rimi!

 

Kādas uzkodas Tev ir šonedēļ? Vai kāda ir Valentīndienas noskaņās? Ja posto bildi, ietago foodpreplv un dalies ar idejām! 😉

Mīlestības pilnu ne tikai Valentīndienu, bet katru dienu!

K. xx