Sadarbībā ar fitnesa un sporta klubu Myfitness tapa raksts 7 ieteikumi, lai izvairītos no pārēšanāsTā kā svētkos daudzus skar šī problēma, tad turpinājumā piedāvāju vēl 5 ieteikumus!

  1. Foodprepo jeb sagatavo ēdienu iepriekš gada arī aizņemtākajā laikā. Gatavās maltītes nodrošinās, ka, darot pēdējos gada darbus un meklējot dāvanas, ēdīsi atbilstoši savām vajadzībām un mērķiem. Atgādināšu, ka uz darbu līdzi paņemtā pusdienu kastīte Tev noteikti ļaus ietaupīt naudu, lai sagādātu jaukas dāvanas.
  2. Kad uz svētku galda ir tik daudz ēdienu un gribas pagaršot katru no tiem, ēd mazliet no visa vai apskati galdu un izvēlies pāris ēdienus, ko noteikti vēlies pagaršot. Visu cieņu namamātei, bet pārliecināsies, ka daži ēdieni izskatās kārdinošāk nekā garšo patiesībā un galu galā Tev pietiks ar nelielu porciju. Ko darīt, ja kaut kas garšoja debešķīgi? Droši papildini šķīvi, bet atceries, ka saistība starp gardās porcijas apjomu un labsajūtu nepieaugs bezgalīgi. Baudi ēdienu, bet rodi labsajūtu arī ārpus ēšanas – sarunājies, dziedi, dejo, smejies!
  3. Ja iespējams, ēd no mazākiem šķīvjiem. Izvēloties lielu šķīvi, biežāk to saliekam pilnu un arī apēdam visu, kas ir uz tā. Nav noslēpums, ka šķīvi vakara gaitā vairākas reizes papildinām, tāpēc šāds ieteikums var ievērojami samazināt kopējo apēstā ēdiena daudzumu un uzlabot Tavu pašsajūtu nākamajā dienā.
  4. Neaizraujies ar trekniem ēdieniem un alkoholu! Kuņģim nepieciešams ilgāks laiks, lai pārstrādātu taukus. Trekni ēdieni kopā ar alkoholu ievērojami noslogo aizkuņģa dziedzeri un var izprovocēt aizkuņģa dziedzera iekaisumu.
  5. Svētki nozīmē būt kopā. Iesaku izslēgt TV un internetu telefonam, uztaisīt vienu skaistu ģimenes bildi savām atmiņām un skaisti pavakariņot, bet pārējo laiku veltīt sarunām ar mīļajiem, kādai kopīgai galda spēlei, mēmā šova jautrībai vai sniegavīra celšanai.

Pārēdies?

Vai es jau teicu, lai nepārdzīvo!? Atgādināšu vēlreiz. Tādas negatīvās emocijas kā pārmetumi un vilšanās sevī ir tikai drūmas domas, kas Tavu progresu uz kāroto augumu kavēs vēl vairāk, nekā reālais fakts, ka pārēdies.

Vari  iet pastaigā svaigā gaisā. Nākamajā dienā var uztaisīt atslodzes dienu vai dzert kefīru… Ideju ir daudz, tomēr es ieteiktu nedarīt 10 darbības, lai kompensētu šo pārēšanos. Dažas svētku dienas ir nieks attiecībā pret atlikušo gada dienu skaitu. Baudi svētkus un pēc svētkiem atgūsti (iegūsti) savu ikdienas ritmu!

Ja Tev regulāri sanāk pārēsties, tad labāk būtu konsultēties ar speciālistu, lai noskaidrotu Tavus ēšanas paradumus, attiecības ar ēdienu un spriestu par īstajiem pārēšanās cēloņiem. Raksti un meklēsim risinājumu!

Dzīvo viegli, un priecīgus svētkus!

Teksts un foto – Klinta