Jau iepriekš esmu aprakstījusi galvenās plastmasas un stikla kastīšu priekšrocības (lasi te) un paudusi savu nostāju par food prep kastīšu (ne) kaitīgumu (lasi te). Ir pienācis laiks pastāstīt, ko es ieteiktu ņemt vērā, ja plāno iegādāties vienu, vai vairākas kastītes. Turpinājumā mani 5 padomi!

1. Atbilstošs kastīšu veids

Vai Tu plāno ņemt uz darbu pusdienu kastīti? Vai meklē bērnam uzkodu kastīti? Vai food prep koncepts Tevi ir ieintriģējis un esi apņēmies foodprepot vairākām dienām? Vai Tu ēd gaļu? Vai Tev traucētu, ka gaļa uzglabājot saskaras kastītē ar citu ēdienu?

Ir pieejamas dažāda lieluma un veida kastītes. Viens nodalījums, divi, trīs un tādas uzkodu kastītes, kuru nodalījumus var organizēt pats. Ļoti daudziem patīk trīs nodalījumu kastītes. Tās var veidot pēc veselīga uztura šķīvja principa – dārzeņi lielākajā nodalījumā, gaļa un graudaugi mazākajos; ēdieni nesaskaras, uzkodas ir atdalītas un skaisti organizētas. Mīnuss – ja neesi plānotājs-organizētājs, tad mazliet grūtāk izdomāt, ko kur likt.

Lūdzu ņem vērā, ka ēdieni šajās kastītēs izskatās skaisti, taču ne vienmēr ir praktiski. Ja maltīti plāno sildīt mikroviļņu krāsnī – svaigus dārzeņus, kas atrodas blakus gaļai, nesildīsi un būs jāņem ārā, vai jāliek maltīte uz šķīvja. Mans secinājums: uzkodām – perfektas, ikdienas maltītēm – labas. Kastīte ar 2 nodalījumiem – īpaši varētu patikt tiem, kas grib atdalīt gaļu no pārējās maltītes.

Kastīte ar 1 nodalījumu – vienkārši un ērti. Nav ko organizēt – saliec un ēd. Iepriekšminētais arguments par maltītes uzsildīšanu gan attiecas uz visu kastīšu organizēšanu.

*Ja kastītes plāno lietot mājās, iesaku food prepot- sagatavot ēdienu, nevis maltīti (meal prep) – atvēli 1 trauku salātiem, otru gaļai, trešo – rīsiem un, kad ēd, saliec uz šķīvja.

*Kastītē liec tādu maltīti, kuras visas sastāvdaļas ir jāsilda, piemēram, gaļa ar tvaicētiem dārzeņiem, vai sautējums.

*Kastītes izmanto uzkodām, vai ēdieniem, kas vispār nav jāsilda, piemēram, sendvičmaize ar svaigiem salātiem.

2. Vajadzīgais kastīšu daudzums

Apdomā, vai Tev nepieciešama tikai viena pusdienu kastīte, vai esi apņēmies foodprepot sev un ģimenei? Cik dienām? Iesaku sagatavot ēdienu vismaz nākošai dienai, bet ne vairāk par trim, četrām dienām (ledusskapī vieta būs?). Ja esi īsta foodprepere un liksi gatavas maltītes arī saldētavā, tad Tev nepieciešamas 10 un vairāk kastītes! 😀

3. Lietošanas veids un apstākļi

Ogu u.c. produktu saldēšanai tas nebūs tik svarīgi, bet drošība pret noplūdēm 😀 būs īpaši svarīga,  ja ņemsi kastīti līdzi. Pievērs uzmanību, lai vāciņš ir clip & close. Vāciņa malās jābūt iestrādātai gumijotai joslai – tā novērsīs noplūdes! Ja lietosi kastīti mājās, vai līdzi ņemsi tikai uzkodas, kas parasti ir cietā veidā, tad tas nav tik būtiski. Ņem vērā, ka lielākā daļa ražotāju (vismaz tie, no kuriem es pasūtu), kastītēm bez gumijas joslas paši ir norādījuši, ka tās nav 100% drošas. Zupas tādās nelej! Jebkādu kastīti labāk vienmēr pārvieto horizontāli, nevis uz sāniem!

4. Vairākas vienādas kastītes.

Ja plāno pirkt vairākas kastītes, iesaku uzreiz izvēlēties labas un pirkt vairākas vienādas. Kāpēc? Jo, nebūs jāmeklē, kurai kastītei ir kurš vāciņš. Protams, izskats arī būs glaunāks 🙂

5. Kastītes var salikt vienu otrā.

Pērkot vairākas kastītes, pārbaudi, cik vietas tās aizņems, kad tās neizmanto. Tā kā šos ieteikumus rakstu no pašas pieredzes, varu teikt, ka ar laiku ir sakrājies skapis ar kastītēm un šis faktors man kļuvis ļoti svarīgs. Nav tā, ka vienas ir labas un citas sliktas (no sliktajām esmu atbildīgi atbrīvojusies), bet man patīk pamainīt. Novērtēju skapja kārtību, ja desmit kastīšu uzglabāšana aizņem tikai vienas kastītes vietu.

Šim rakstam noteikti būs turpinājums! Stāstīt ir vēl daudzko. Ir vēl dažādas salātu un desertu burciņas, mērču trauciņi utt.! Nākamreiz vēlos parādīt dažādus kastīšu veidus, ko jūs man esat iesūtījuši un piedāvāt konkrētus variantus, kur, ko un pa cik nopirkt. Ja ir kādi jautājumi, vai, ja vēlies, sūti man bildi ar savu foodprep pusdienu kārbu (tukšu vai pilnu) uz  klinta@foodprep.lv, vai instagram @foodpreplv!

 

Foršas brīvdienas!

Klinta