Pirmkārt, atrodi ledusskapī produktus, kas jāizlieto (tā būs #lessfoodwaste un ietaupīsi vairāk naudu). Otrkārt, te ir daudz ideju:


*Izmanto produktu, kā Tu parasti gatavo, bet savādāk, kā ir iepriekšejā reizē. Piemēram, kāpostu: kāpostu- burkānu salātos, kāpostu tīteņos vai dārzeņu zupā. Ja domā, ka visi gatavo tik daudzveidīgi, Tu maldies. Lielākai daļai ir savs 20 vai 30 maltīšu tops, kas rotē. Take it easy😉Eksperimentus virtuvē realizē brīvākā dienā un būs jau apsveicami, ja, apgūsti 2 jaunas receptes mēnesī 😊 24 gadā!).


*Ieggoglē leftover produktu un uzliec bilžu sadaļu – idejas būs rokā!
*Lielu daļu leftover produktu var izmantot omletē, sautējumā, sacepumā vai stir fry, tāpēc šos ēdienus bieži gatavoju nedēļas beigās.
*Atceries bērnības klasiku – zvans mammai/ google un atdarini, piemēram, dārzeņu piena zupu.
*Ēdot ārpus mājas, izvēlies ko interesantāku un vēlāk centies to atdarināt. Arī gatavajiem ēdieniem no lielveikaliem var izlasīt sastāvu un atdarināt.
*Gatavo vienkāršas maltītes, paturot prātā sabalansētas maltītes principu: olbaltumvielu avots + ogļhidrātu avots + dārzeņi (+ taukvielas), piemēram, es krāsnī ielieku lasi/vistas fileju ar kartupeļiem un burkāniem, brokoļiem (+olīveļļu). Šādi es daru visbiežāk. Keeping it simple.
*Paprasi ģimenes locekļiem, ko viņi vēlas tuvākajās dienās ēst.
* Abonē recepšu žurnālus.
*Izmanto bezmaksas interneta resursus, piemēram, Receptes.lv, tasty.lv. No 🇱🇻 es kādreiz ieskatos @piegalda online receptès (tagad viņiem ir “Ko ēst” serviss – atsūta uz epastu 7 receptes par 4 eiro mēnesī!; var izmēģināt 2 nedēļas bezmaksas!).
*Iegādājies recepšu žurnālus un grāmatas. Uzmanīgi gan ar ārzemju – bieži ir izmantoti grūti pieejami vai mums dārgi produkti un receptes ir citās mērvienībās. Vienīgā grāmata papīra formātā, ko izmantoju, man ir @paolafreeman grāmata (tiešām iesaku). Neesmu recepšu cilvēks – parasti apskatu 5 bildes internetā un uztaisu pa savam☺️
*Nedēļas laikā saglabā/ nobildē recepšu idejas no citiem ig vai fb, piemēram, @alisekrumina @alise.fayette @rita_dzii @healthylivinglv u.c. – atrodi profilus, kas ir Tavam dzīvesveidam un mērķiem tuvāki!
*Seko ar ēdienu saistītām domubiedu grupām, piemēram, fb “Jā, tas ir vegānisks” u.c.